Конкурс продлен! Принимайте участие!
Домашнее задание на контроле!

Дата: 19 декабря 2014 в 16:41, Обновлено 15 сентября 2017 в 08:27

Звароты грамадзян, юрыдычных асоб, індывідуальных прадпрымальнікаў па ажыццяўленню адміністратыўных працэдур

Пад адміністрацыйнай працэдурай разумеецца дзеянне дзяржаўнага органа, што робіцца ў адпаведнасці з вызначанай заканадаўствам кампетэнцыяй на падставе заявы грамадзяніна, па ўсталяванні (прадастаўленню, пасведчанні, пацвярджэнню, рэгістрацыі, забеспячэнню), змене, прыпыненню, захаванню, пераходу або спынення правоў і (або) абавязкаў грамадзяніна , у тым ліку якое сканчаецца выдачай даведкі або іншага дакумента (яго узгадненнем, сцвярджэннем), альбо рэгістрацыяй ці улікам грамадзяніна, яго маёмасці, альбо прадастаўленнем грамадзяніну грашовых сродкаў, іншай маёмасці і (або) паслуг.

Нормативно-правовые акты по осуществлению административных процедур обращеним граждан:

Закон Республики Беларусь №433-3 от 22.10.08 "Об основах адмиристративных процедур

Указ Президента Республики Беларусь №200 от 26.04.10 "Об адмиристративных процедурах, осуществляемых государственными органами и иными организациями по заявленям граждан

Закон Республики Беларусь "Об обращении граждан и юридических лиц"