План работы савета ўстановы

Змест работы

Адказныя

Версень

2. Аб падрыхтоўцы ўстановы да работы ў асенне-зімовы перыяд, прыярытэтных накірунках умацавання эканамічнай бяспекі дзяржавы (выкананне Дырэктывы Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь №3 ад 14.06.2007 года), сацыяльна-эканамічнае развіццё ўстановы.

Франюк Г.І.

2. Прадаўжэнне работы па  эксперыментальным праекце «Апрабацыя мадэлі развіцця гатоўнасці педагогаў да фарміравання нацыянальнай ідэнцічнасці вучняў у міжкультурным адукацыйным асяроддзі» Тамашова Н.П.
3. Арганізацыя работы па інавацыйным праекце «Укараненне мадэлі праграмна-метадычнага забеспячэння арганізацыі псіхалагічнай дапамогі ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2021-2023 гадах» Ражко Т.Г.

Лістпапад

Аб рэалізацыі плана арганізацыйных і санітарна-супрацьэпідэміялагічных мерапрыемстваў па папярэджанні ўзнікнення і распаўсюджвання інфекцыі COVID-19

Снежань

1. Аналіз выканання правіл унутранага распарадку для навучэнцаў

Сакавік

1. Вынікі прафарыентацыйнай работы з вучнямі ІХ, ХІ класаў. Намеры навучэнцаў  па вывучэнні прадметаў на павышаным узроўні на ІІ і ІІІ ступенях агульнай сярэдняй адукацыі

Тамашова Н.П.

2. Выкананне спецыфічных патрабаванняў, санітарных нормаў і правіл пры арганізацыі сну, прагулкі ў рознаўзроставых групах дашкольнай адукацыі, групе падоўжанага дня.

Красавік

1. Аб зацвярджэнні каштарысу на рэалізацыю расады гародніны і кветак з прышкольнага ўчастка і цяпліцы.

Май

1. Аб падрыхтоўцы ўстановы адукацыі да новага навучальнага года, правядзенні бягучага рамонта.

Жнівень

1. Справаздача аб выкананні плана работы ўстановы за 2021/2022 навучальны год. Разгляд праекта плана работы ўстановы на 2022/2023 навучальны год

Тамашова Н.П.

2. Вывучэнне запытаў законных прадстаўнікоў навучэнцаў на прадастаўленне ўстановай дадатковых платных адукацыйных паслуг

3. Рэжым работы ўстановы

Франюк Г.І.

4. Забеспячэнне навучэнцаў падручнікамі. Вызваленне і зніжэнне платы за карыстанне падручнікамі і вучэбнымі дапаможнікамі.

Тамашова Н.П.

5. Аб зацвярджэнні каштарысу на рэалізацыю гародніны з прышкольнага ўчастка.

Трахімовіч Н.М.

4. Арганізацыя харчавання ва ўстанове. Вызваленне ад платы за харчаванне вучняў , якія наведваюць групу падоўжанага дня, са шматдзетных, малазабяспечаных сямей,  дзяцей-інвалідаў.

Роўба А.В.