Новости проекта
Отвечаем на ваши вопросы!
Важные моменты в Инструктивно-методическом письме
Новинка! Отчеты по ведению электронного журнала
Конкурс продолжается!
Голосование
Считаете ли вы, что вопрос финансовой грамотности актуален для современного школьника?
Всего 59 человек
Голосование
Родителям дошкольников: Какие гувернёрские услуги от нашего учреждения вы бы хотели получить?
Всего 46 человек

Выхаваўчая работа

Дата: 2 октября 2016 в 22:49, Обновлено 22 октября в 07:21

1. Удзел педагогаў і навучэнцаў у конкурсах рознай накіраванасці і статусу

Вензавецкі дзіцячы сад-сярэдняя школа

 2017 год

Раённы ўзровень

1

Раённая анлайн-гульня “Святыні малой Радзімы”

Дыплом  III  ступені

Каманда навучэнцаў, педагог Блоцкая Н.В.

Дыплом

2

Конкурс на лепшую арганізацыю аздараўленчага лагеру

III   месца

Ражко Т.Г.

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму №472,  ад 01.09.2017

II   месца

Баканава А.В.

3

“Моладзь за чысціню горада і вёскі”

I  месца

Роўба А.В.

Пастанаўленне ад 22.09.2017

4

“Школа бяспечнасці – 2017”

III   месца

Блоцкая Дар’я, педагог Блоцкая Н.В.

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму №114,  ад 01.03.2017

5

“Валанцёр года – “Добрае Сэрца”

I  месца

Роўба А.В.

Пастанаўленне ад 20.11.2017

6

“Прывітанне, мір!”

Дыплом   II  ступені

Крывулька Ігар

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму №30

7

“Выконваем законы дарог!”

III   месца

Ляшчун Паліна, педагог Ражко Т.Г.

Пратакол

III   месца

Мікульская Лізавета, педагог Ражко Т.Г.

8

Раённы фестываль-конкурс творчасці і дасягненняў “Ярмарка талентаў”

I  месца

Валчкевіч Ю.Л.

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму №603, ад 30.05.2017

III   месца

Шымко А.І.

III   месца

Хілімончык Паліна, Мікульская Лізавета, педагог Буйко С.А.

III   месца

Налівайка Надзея, Ляшчун Ксенія,педагог Ражко Т.Г.

9

Раённы фестываль юных дызайнераў і мадэльераў “ЮнісСтайл – 2017”

Грамата  за  II  месца

Горбач Вераніка, педагог Шымко А.І.

Грамата

10

“Старт у навуку”

III   месца

Гульнік Лізавета, педагог Лапата Л.М.

Дыплом, загад

11

Раённы конкурс крэатыў-акцыя “Прырода. Творчасць. Фантазія”

Грамата  за  II  месца

Клімко Аялксандра, педагог Яроміна Л.Ф.

Грамата

12

Раённы этап конкурса навуковых біёлага-экалагічных работ

II  месца

Ляшчун Ксенія, педагог Роўба А.В.

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму №603, ад 13.11.2017

13

Конкурс на лепшы праект па арганізацыі шостага школьнага дня

I  месца

Мармыш Т.С., Латушка К.В.

I  месца

Мармыш Т.С

14

Конкурс відэаролікаў “Век”

II  месца

Ківуля В.П., Траскевіч І.П.

Пратакол

Работа адпраўлена на вобласць

15

“Жывая класіка”

II  месца

Каролік Эма, педагог Свіб Ж.А.

Дыплом, Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму № 144, ад 17.03.2017

III  месца

Ляшчун Ксенія, педагог Ражко Т.Г.

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму № 144, ад 17.03.2017

16

Конкурс на лепшую рукапісную кнігу “Вялікая Перамога: спадчына і нашчадкі”

III  месца

Ляшчун Ксенія, педагог Блоцкая Н.В.

Пратакол ад 10.04.2017

17

“Выратавальнікі вачыма дзяцей”

Грамата  I  месца

Ківуля В.П.

Грамата

18

“Агітацыйна-мастацкае прадстаўленне” (ЮІД)

I  месца

Роўба А.В.

Грамата

19

Раённы праект “На Славу продкаў трымаем крок!”

I  месца

Роўба А.В.

Грамата

20

“Раўненне на сцяг”

II  месца

Юркавец Т.В.

Грамата

21

ЮІД

II  месца

Роўба А.В., Траскевіч І.П.

Дыплом

22

Інтэлектуальная гульня “Science Quiz”

II  месца

Роўба А.В.

Грамата

23

“Тэарэтычны экзамен на веды правіл дарожнага руху” (ЮІД)

I  месца

Траскевіч І.П.

Грамата

24

“У аб’ектыве восені”

I  месца

Гульнік Лізавета, педагог Роўба А.В.

Пратакол ад 30.11.2017

25

“Упрыгожым Беларусь кветкамі”

I  месца

Свіб Ж.А.

Пратакол ад 08.09.2017

26

“Сонца, мама і кветкі”

III  месца

Асафаў Захар

Пратакол ад 01.03.2017

27

“Энергія і асяроддзе”

II  месца

Сарачынская Ксенія, педагог Свіб Ж.А.

Пратакол ад 27.01.2017

I  месца

Грэйня Л.К.

28

“Зялёная школа”

I  месца

Роўба А.В.

Пратакол ад 01.05.2017

29

Энергамарафон

I  месца

Татарчык Максім,

педагог Свіб Ж.А.

I  месца

Ражко Нікіта, педагог Ражко Т.Г.

I  месца

Гульнік Лізавета, педагог Роўба А.В.

30

“Камп’ютар.Адукацыя. Інтэрнет”

Дыплом   II  ступені

Ражко Т.Г.

Загад аддзела адукацыі, спорту і турызму № 680, ад 20.12.2017

УСЯГО

I  месцаў – 13+3

II   месцаў -12

III - 12

Абласны ўзровень

1

“Прывітанне, мір!”

Дыплом  I ступені

Мармыш Яна

Дыплом

2

«Земля, где посчастливилось родиться»  (фотаработ)

Дыплом  III  ступені

Раўба А.В. , Крывулька Ігар

Дыплом

3

“Край Гарадзенскі”

Дыплом  III  ступені

Лапата Л.М., Гульнік Лізавета

Дыплом

4

“Камп’ютар.Адукацыя. Інтэрнет”

Дыплом   III   ступені

Латушка К.В., Мармыш Т.С.

Дыплом

5

“Камп’ютар.Адукацыя. Інтэрнет”

Дыплом   III   ступені

Латушка К.В., Тамашова Н.П.

Дыплом

6

“Камп’ютар.Адукацыя. Інтэрнет”

Дыплом   III   ступені

Жук Н.В.

Дыплом

7

Конкурс на лепшы праект па арганізацыі шостага школьнага дня

Дыплом  I ступені

Мармыш Т.С., Латушка К.В.

8

ХVII республиканская выставка научно-методической литературы

Дыплом   III   ступені

Тамашова Н.П.,Ківуля В.П., Роўба А.В., Лапата Л.М.

Дыплом

9

Конкурс на лепшы аздараўленчы лагер, намінацыя “Зробім лета, больш яскравым”

Дыплом   II   ступені

Баканава А.В.

Загад

10

Конкурс навуковах  эколага-біялагічных работ 

Дыплом  I ступені

Роўба А.В.

Дыплом

УСЯГО

I  месцаў - 3

II   месцаў -1

III - 6

Рэспубліканскі  ўзровень

1

“Прывітанне, мір!”

Дыплом  III  ступені

Мармыш Яна

2

“Камп’ютар.Адукацыя. Інтэрнет”

Дыплом   III   ступені

Латушка К.В., Мармыш Т.С.

Дыплом

3

Конкурс на лепшы праект па арганізацыі шостага школьнага дня

Дыплом  II ступені

Мармыш Т.С., Латушка К.В.

Дыплом

4

Конкурс на лепшую метадычную распрацоўку

Дыплом   III   ступені

Буйко С.А.

Дыплом

УСЯГО

I  месцаў - 0

II   месцаў -1

III - 3

2. Наяўнасць калектываў самадзейнай мастацкай творчасці: няма

3. Музей (музейная комната)

Музей “Кола часу”

1. Год адкрыцця музея: 10.10.2013г.

2. Профіль музея: гісторыка-этнаграфічны

3. Займаемая плошча (кв.м.) экспазіцыі:  28,3 кв.м., фондасховішча - няма

4. Колькасць экспанатаў усяго 356 , у т.л. асноўнага фонду 226

5. Колькасць экспанатаў, паступіўшых на працягу года  9,

найбольш каштоўныя з іх: няма.

6. Асноўныя раздзелы экспазіцыі: “Сялянскі быт”,“Звычаі і традыцыі беларусаў”, “Рамёствы і рамеснікі”, “Гаспадарчыя заняткі і прылады працы”.

7. Экспанаты, якія страчаны; па якой прычыне: страчаных экспанатаў няма

8. Характарыстыка асветніцкай дзейнасці музея:

колькасць наведвальнікаў - 105

колькасць экскурсій - 14

колькасць мерапрыемстваў - 12,

найбольш цікавыя з іх: гульня-эстафета “Народныя святы”, гульня “Кола года”, падарожжа ў мінулае “Сакральны свет беларусаў”.

9. Кіраўнік: Лапата Людміла Мікалаеўна, настаўнік гісторыі

Музейны пакой

1. Год адкрыцця музея: 30.04.2004 г.

2. Профіль музея: гісторыка-краязнаўчы

3. Займаемая плошча (кв.м.) экспазіцыі: 33 кв.м., фондасховішча - няма

4. Колькасць экспанатаў усяго 60 , у т.л. асноўнага фонду 25

5. Колькасць экспанатаў, паступіўшых на працягу года 2,

найбольш каштоўныя з іх: няма.

6. Асноўныя раздзелы экспазіцыі: “Вялікая Айчанная вайна – боль і памяць народа!”, “Яны змагаліся за Радзіму”, “Вялікай перамозе прысвячаецца…”, “Работа экспедыцыйных атрадаў”,” Да 70-годдзя вызвалення Беларусі”, “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”.

7. Экспанаты, якія страчаны; па якой прычыне: страчаных экспанатаў няма  

8. Кіраўнік: Лапата Людміла Мікалаеўна, настаўнік гісторыі

4. Педагагічная падтрымка дзейнасці грамадскіх аб'яднанняў, органаў школьнага самакіравання

- ГА "БРПА", уключаючы акцябрат: 100%

- ГА "БРСМ": 100%

5. Занятасць навучэнцаў

Сетка клубнай дзейнасці

Дзейнічаючыя клубы

Клубы, адкрытыя ў 2018/2019 навучальным годзе

назва

колькасць навучэнцаў

клас

назва

колькасць навучэнцаў

клас

КЮВП

12

8-11

Беларус і Я

10

7-11

ЮІДР

12

5-10

Чытач + творчасць.by

10

7-11

Арганізацыя гурткавой работы ў 6-ы школьны дзень, вячэрні час

Гурткі ў 6-ы школьны дзень

Гурткі ў вячэрні час

колькасць гурткоў

у іх навучэнцаў

% ад агульнай колькасці гуткоў ва ўстанове

колькасць гурткоў

у іх навучэнцаў

% ад агульнай колькасці гуткоў ва ўстанове

5

63

72%

5

63

72

Занятасць навучэнцаў розных узроставых катэгорый

1-4 класы

5-9 класы

10-11 класы

агульная колькасць навучэнцаў

1-4 кл.

колькасць гурткоў, арганізаваных для навучэнцаў

1-4 кл.

колькасць навучэнцаў, у іх занятых

агульная колькасць навучэнцаў

5-9 кл.

колькасць гурткоў, арганізаваных для навучэнцаў

5-9 кл.

колькасць навучэнцаў, у іх занятых

агульная колькасць навучэнцаў

10-11 кл.

колькасць гурткоў, арганізаваных для навучэнцаў

10-11 кл.

колькасць навучэнцаў, у іх занятых

23

3

24

45

5

45

12

2

12

Занятасць навучэнцаў у соцыуме

занятасць на базе устаноў культуры

музыкальныя школы, школы мастацтваў (колькасць навучэнцаў)

СДК,

ГДК

2

10

Ахоп навучэнцаў гурткавой работай  на 2018/2019 навучальны год

Колькасць навучэнцаў ва ўстанове

Агульны ахоп навучэнцаў рознымі формамі гурткавой работы, у тым ліку і ў соцыуме

Колькасць

школьных бясплатных гурткоў

У іх навучэнцаў

(лічацца па 1-му разу), % ахопу ад агульнай колькасці навучэнцаў ва ўстанове

Колькасць гурктоў ад устаноў дадатковай адукацыі

ЦТДіМ г. Дзятлава (колькасць гурткоў/ у іх навучэнцаў)

ЦТіК г. Дзятлава

(колькасць гурткоў/ у іх навучэнцаў)

80

100%

3

30 (37%)

2 (30)

1 (17)

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.